ГО ЛОПО «Спонділаклуб»
Медичний центр «Хвороб хребта та суглобів»
Записатися на прийом
x

Запис на прийом

ПІБ Телефон Електронна пошта Причина звернення в клініку Бажана дата прийому

м. Полтава, вул. Панянка, 75 А
+38(096) 790-27-39; +38(050) 304-74-32
(0532) 65-54-19
Spondilaclub2008@i.ua
Пн - Пт з 8:00 до 14:00
ГоловнаМи лікуємо ➠ Біль у шиї (Цервікалгія)
Біль у шиї (Цервікалгія)

Цервікалгія - це біль в шиї. Вона є першим і основним симптомом при ураженні шийного відділу хребта (остеохондроз і його ускладнень) і при ураженні м'язів області шиї. При остеохондрозі відбувається зменшення висоти міжхребцевих дисків, зниження їх пружності і тургору, склероз і кальцифікація замикаючих пластинок, потім починається крайове розростання остеофітів (спондильоз). При цьому обмежується рухливість шийного відділу хребта, але ці процеси рідко викликають цервикалгии.

Причиною виникнення болю при остеохондрозі є те, що відбувається зменшення висоти міжхребцевих дисків, зниження їх пружності і тургору, склероз і кальцифікація замикаючих пластинок, потім починається крайове розростання остеофітів (спондильоз). На тлі остеохондрозу можуть зміщуватися хребці і формуватися міжхребцева грижа, що призводить до високого ризику затиснення нервових корінців, які відходять від спинного мозку. Це веде до виникнення цервікалгії і порушення рухової активності.

Є й інші причини виникнення цервікалгії: це і переохолодження, і тривале перебування в незручному положенні, і перевантаження м'язів при фізичній роботі, і тривала сидяча робота (наприклад, сидіння за комп'ютером), також травми шийного відділу хребта.

За перебігом цервікалгія може бути гострою і хронічною. Гострий біль в шиї зазвичай буває при розтягуванні, запаленні, спазмі м'язів, протрузії (випинання міжхребцевого диска за межі хребетного стовпа) або грижі міжхребцевого диска. Хронічна цервікалгія розвивається при необоротних змінах хребта, наприклад, в разі остеопорозу, спондильозу або остеохондрозу.

При виникненні цервікалгії основними методами для визначення причини захворювання є рентгенографія шийного відділу хребта, магнітно-резонансна та комп'ютерна томографія. Також проводять дуплексне сканування, щоб визначити стан судин шиї.